Rampfeber
Inte för att jag upplever det som att jag har något att vara nervös för. Få lite kritik? Been there, done that. Inte sälja mycket av en bok? Been there, done that. En fest där ingen kommer? Betyder bara mer vin till oss andra.
Ändå kunde jag inte somna igår. Det kan inte bero på något annat än boksläppet imorgon och boksläppsfesten ikväll.
Låg vaken från klockan 23, läste ut Ann Söderlunds krönikesamling, låg vaken lite till, började på Lindbloms “De skamlösa”… Till slut fick jag jag ta till mitt hemliga vapen: Sleepytime.
Jag somnade klockan tre.
Nu ska jag till frisören, vi ses!
Kommentar av 30-nånting
18/10 2007 @ 9:16
Lycka till ikväll! Jag är ju en av de lyckliga som vunnit en biljett till ditt partaj och jag ser verkligen fram emot det! Tyvärr har jag inte en plånka som pallar trycket av en Cavalli, men jag ska göra mitt bästa för att se bokrelease-bra ut.
Kommentar av Storjägarn`
18/10 2007 @ 12:02
JA, lycka till!!. Det kommer att gå superbra